Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alternativní medicína - léčí člověka jako celek a současně věnuje pozornost jednotlivým příznakům. Bere v úvahu váš duševní stav, životní styl, stravu. Významně se podílí na léčbě neplodnosti tím, že dokáže harmonizovat tělo.

HOMEOPATIE

homeopatika stimulují v těle vlastní uzdravovací mechanismy. Používá se přitom nepatrných množství výtažků z rostlin, živočichů nebo minerálů. Individuálně vybraný homeopatický lék nastoluje ztracenou rovnováhu v těle a tím se zvyšuje i schopnost počít dítě jako známka celkového zdraví a harmonie organismu. Kromě toho homeopatika dokáží i zmenšit pravděpodobnost komplikací v těhotenství a při porodu, očistit organismus obou parnerů před početím a zmírnit přenos chronických nemocí od rodičů a prarodičů na dítě během početí.

AKUPUNKTURA

je součástí tradiční čínské medicíny založené na představě, že tělem proudí životní síla zvaná "čchi" a že onemocnění jsou důsledkem nerovnováhy v jejím proudění. Rovnováha se nastoluje vbodáváním jehel do určitých bodů na těle, čímž se proudění čchi odblokuje. Tato metoda je dobrá v případě neplodnosti žen i mužů. Ultrazvukové studie před a po akupunktuře prokázaly, že byl  znatelný nárůst prokrvení vaječníků a dělohy. U mužů akupunktura zvyšuje kvalitu a počet spermií. Léčba by měla probíhat alespoň 6 měsíců a zároveň se může aplikovat i léčba bylinami a úpravou životosprávy (viz odstavec Tradiční čínská medicína). Výsledky akupunktury byli vědecky prokázány a v cizině na klinikách asistované reprodukce je tato metoda běžně součástí léčby!

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

tato medicína je stará několik tisíc let. Má vlastní diagnostický systém, který spočívá v měření pulsu a posouzení vzhledu jazyka, člověk je dotázán na svůj životní styl, stravovací návyky a potíže, které s nemocí zdánlivě vůbec nesouvisejí. Onemocnění je bráno jako celková nerovnováha organismu. Mezi léčebné metody tradiční čínské metody patří fytoterapie (léčba bylinami), akupunktura, masáže, cvičení a dietetika (úprava stravovacích zvyklostí). TCM funguje dobře i při léčbě neplodnosti. Podrobné informace naleznete zde

Adresář k alternativní medicíně - http://klikni.idnes.cz/klikni.asp?ids=1388

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dornova metoda.

(Eva Švecová, 8. 11. 2010 13:19)

Dobrý den,
při nemožnosti otěhotnění už mnoha párům (jsou to už stovky v ČR) pomohla Dornova metoda. Je to jemná manuální metoda, která rovná klouby a obratle v těle. Nejvíce pomáhá srovnání kostrče (stejně jako u metody p. Mojžíšové), dále srovnání kyčlí a bederní páteře. Více informací najdete na www.dornova-metoda.com, kde si můžete v sekci Doporučení terapeuté vybrat odborníka, který je nejblíže Vašemu bydlišti. Přeji hodně úspěchů. Eva

Ještě pro čajovnu

(webmaster, 28. 5. 2010 16:15)

Navíc má Yelena stejnou IP adresu jako čajovna, jak se právě ukázalo. Mimochodem, za šíření lživých informací vám byla IP adresa zablokována.

Yeleně alias čajovně

(webmaster, 28. 5. 2010 16:07)

Dobrá reklama, ale má to háček - žádné bylinky totiž za 3 týdny k otěhotnění nepomůžou :-)))

Směs na plodnost

(Yelena, 28. 5. 2010 13:14)

Tak jsem klikla na tu stránku s bylinkama a je to ten čaj po kterém máme s manželem krásná dvojčátka. Koupila jsem prve 300gramů gravozenu a manželovi Catuabu a za 3týdny už to bylo :-))))

hotová směs

(čajovna, 26. 5. 2010 21:56)

Takových bylinných směsí je spousta...

Již hotová směs na plodnost

(Čajovna, 26. 5. 2010 9:51)

Směs nalezneta přímo tady. http://www.vltava2000.cz/caje-kava-bylinky/ velmi kvalitní bylinná směs

akupunktura

(Eva, 20. 4. 2010 20:33)

Mám dva dotazy: Jak dlouho by měla žena chodit na akupunkturu? A když se prodění díky akupunrktuře "vyladí" (chodila jsem tři měsice jednou týdně), energie je pak už nastálo "dobrá"? Nebo je nutné léčbu opakovat?