Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psychiatr MUDr. Eugen Jonáš se už při studíích začal zajímat o astrologii, tehdy přehlíženou a zatracovanou. Objevil mnohé, co již bylo známo našim předkům, k tomu přiřadil své vlastní poznatky a stal se člověkem, který dokáže vypočítat plodné a Obrazekneplodné dny ženy tak, aby počala zdravé dítě, a pokud možno si navíc mohla vybrat i jeho pohlaví. Jeho metoda vznikla původně jako reakce na uzákonění potratů v Maďarsku v roce 1956, s kterým hluboce nesouhlasil a v témže roce objevil zákony přirozené regulace početí tím, že zjistil přesný vliv Měsíce na dobu plodnosti ženy a také na vývoj plodu mužského nebo ženského pohlaví. Toužil předejít nechtěným těhotenstvím a docílil i další možnosti.

Gynekologové určují plodné a neplodné dny podle menstruace. Doktor Jonáš vychází ze spojení ženy s Měsícem. Dokazuje, že žena může otěhotnět především tehdy, nachází-li se Slunce a Měsíc v takovém postavení, v jakém byly ve chvíli jejího narození. Stejná měsíční fáze se opakuje pravidelně každých 29 až 30 dní a většinou se nekryje s menstruačním cyklem. Časem se tyto dva cykly rozcházejí o několik dní a za určitou dobu se opět sejdou. Optimální plodnost pak nastává, jsou-li souhlasné.Obrazek

Po mnoha pokusech s dobrovolníky, manželskými páry, metodu ověřil natolik, že ji začal používat. Určoval tedy plodné dny, neplodné dny jako přirozenou antikoncepci, zjišťoval, kdy počít chlapce a kdy děvče, a ženám, které měly problémy a jejichž těhotenství až dosud neskončilo šťastně, určoval takový termín, aby bylo počato opravdu životaschopné dítě. O práci primáře psychiatrického oddělení OUNZ v Nitře, kde vzniklo Středisko pro plánované početí, se zajímali i zahraniční odborníci. Ani na okamžik nepřestal doktor Jonáš věřit ve správnost své metody, i v časech, kdy byl za ní pronásledován, se jí nepřestával zabývat. Sám se stal jedním z těch, kteří pomáhali ověřovat metodu v praxi. Až do padesáti let byl svobodným mládencem. Pak se oženil a měl deset dětí, všechny předem vypočítané. Jeho objevy jsou zaregistrovány na Patentovém úřadě pod číslem 06/494.

Žena, která si chce dát určit výpočet plodných a neplodných dní, musí znát přesně místo, datum a hodinu svého narození. Jonášovu metodu dnes používá většina astrologů, u kterých je možnost si výpočty objednat. Hezky zpracované informace a kontakt na pana astrologa je zde http://www.stribrny.cz/strib.clanek.php?clID=80. a zde http://www.stribrny.cz/strib.clanek.php?clID=75

Pokud umíte anglicky, tak plodné dny podle Jonášovy metody si můžete spočítat za pár sekund a zdarma na této webové stránce http://lunarium.co.uk/jonas.php

Jonášovu metodu lze tedy použít

  • při plánování početí či neplodnosti
  • pro určení termínu narození životaschopného dítětě ( v minulosti problémy s potraty, porodem, riziko některých onemocnění)
  • pro výběr pohlaví dítěte (poprvé nelze vybírat. Pohlaví prvopočatého dítěte je určeno již v okamžiku, kdy se narodí samotná žena)
  • jako antikoncepční metodu

 

Pokud existuje fyziologická příčina neplodnosti ženy (např. srůsty na vaječníkách) nebo muže (špatný spermiogram vylučující početí normální cestou) je jakákoliv podobná metoda, tedy i Jonášova, neefektivní.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: tehotna

(Hanka, 6. 1. 2011 22:56)

ahoj. Psala jsi, že jsi zůstala těhotná v termínu, že druhé dítě by měl být chlapec. jak to víš? to znamená, že už ted víš, že když příště otěhotníš, tak to bude kluk? nerozumím tomu.

Re: tehotna

(Hanka, 6. 1. 2011 23:00)

Ahoj. Psala jsi, že jsi otěhotněla v termínu, že by další dítě mělo být chlapec. jak to víš? To znamená, že už ted víš, že když příště otěhotníš, tak to bude kluk? Nerozumím tomu.

Re: tehotna

(Hanka, 6. 1. 2011 23:04)

Ahoj. Psala jsi, že jsi otěhotněla v termínu, že by další dítě mělo být chlapec.Jak to víš? To znamená, že když příště otěhotníš, tak už ted víš, že to bude kluk? Nerozumím tomu.

Re: tehotna

(Hanka, 7. 1. 2011 8:40)

Ahoj. Píšeš, že jsi zůstala těhotná v termínu, že by mělo být druhé dítě chlapec. Jak to víš? To už tedka víš, že když příště otěhotníš, tak to bude kluk? Nerozumím tomu.

Re: Re: tehotna

(kami, 7. 1. 2011 10:54)

zustala jsem tehotna v terminu devce a pod nim mam uvedeno pohlavi dalsiho ditete chlapec.
Takze u dalsiho tehotenstvi mam vetsi sancu, ze to bude chlapec. Dam si pak udelat dalsi kalendar a budu se snazit otehotnet v terminu pro chlapce.
ted jsem asi mela vetsi sanci pro holku, kdyz ta vysla na prvy termin a u kluka ne.

JM

(Eva Švecová, 5. 1. 2011 23:02)

Chápu, že je kolem této medoty spousta pochybností. Ale je to i o tom, že nemůže vždy fungovat, protože problém je u každé z nás jiný. Asi je dobré nespoléhat se pouze na ni, ale brát ji jako další alternativní možnost, jak si zkusit pomoci. Dělal jsem spousty maminkám výpočty, ale zatím mám tři, kterým výpočet pomohl. Ale i ty tři za to stojí :) Ale vždy jsme se strefily do pohlaví, pokud to bylo jasně čitelné. Myslím, že p. Jonáš má tuto medotu pěkně vymyšlenou a proto přeji, ať pomáhá :)

tehotna

(kami, 5. 1. 2011 15:24)

tak po 3letech zkouseni o mimi jsem konecne tehotna.
Vypocet Dr.jonase jsem mela doma v srpnu a uz mam potvrzeni tehotenstvi i od lekare.
Mela by to byt holcicka, tak uvidime.

Prvni termin teda nevyšel

(Hanka, 9. 12. 2010 12:43)

Ahoj, tak hlásím, že první termín určený Jonášem nevyšel :-( Za dva dny jsem dostala MS. Začínám pochybovat, jestli se kalendářem opravdu řídit..

Re: Prvni termin teda nevyšel

(Andrea, 21. 12. 2010 18:08)

Já to neměla daleko od plodných dní (asi 3 - 5 dní před) a taky to nevyšlo..:-(

rozdíl

(Jitřenka, 17. 12. 2010 0:24)

Můžu se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi kalendářem zdarma (např. na tom najdise.cz) a tím který si podctivě zaplatíte? Má to navíc nějaké výhody?
Další otázka je - skutečně jste otěhotněli podle Jonáše i když den ovulace dle testů a BT byl v jiný termín?

Radko, děkuju :-)

(Hanka, 27. 11. 2010 22:49)

:-) Sice jsi mě s těmi info nepotěšila, ale hlavně, že jsou děti zdravé :-) že kalendář v pohlaví selhal nevadí ..Drž mi pěsti!

hanke

(radka, 27. 11. 2010 13:24)

ano, chlapceka mam podla vypoctu.
No s tou DZ, kamaratka to taktiez riskla a sice si mesiac polezela, ale neskoncilo to abortom ako predtym...
je to asi individualne.

Radce - doplnění

(Hanka, 26. 11. 2010 20:05)

aha DZ bude dobrá životnost, tu já mám v kalendáři minimálně .. proto to musím risknout v jiném termínu

Radce :-)

(Hanka, 26. 11. 2010 20:02)

Děkuju :-) Jen teda pro upřesnění, když jste se drželi pokynů, tak chlapeček byl podle Jonáše vypočítaný? to už jsi nedopsala :-) Co je DZ? Já to chci zkusit právě v prosinci, ale kříží se mi pořád zelené a červené.. protože jsem měla zamlklý potrat, tak se samozřejmě ale bojím..

hanke

(radka, 26. 11. 2010 15:43)

Pri prvom vyuziti kalendara sa mi krizili dni a miesto chlapceka bolo dievcatko. Pri druhom sme sa drzali pokynov a narodil sa chlapcek.
Kamaratka mala vypocet pre DZ a taktiez sa jej krizili dni, pohlavie sa sice zmenilo, ale tehotenstvo bolo v celku bezproblemove.
Takze ono je to asi presne tak, ako pise Dr.Jonas.Moze dojst k zmene, ale nemusi.

Snažení v zelených i červených :-)

(Hanka, 25. 11. 2010 15:27)

Maminy, je tady některá, která použila kalendář, ale snažilkovali jste se ve dnech, kdy se křížili zelené a červené? A přesto to vyšlo podle předpovědi? Chci to risknout, ale bojím se.. Tak zjišťuju, jestli jste to některá zkusila,i když Jonáš píše, že v takových dnech výpočet neplatí.

kalendar

(šárka , 21. 11. 2010 22:14)

na NAJDI SE jsem koukala, nepoznám z toho ale, jak vysoké to riziko může být....
na NAJDI SE jsem koukala, nepoznám z toho ale, jak vysoké to riziko může být....
Výpočet plodných dní.

(Eva Švecová, 21. 11. 2010 11:14)

Pročítám si tu příspěvky a opravdu na najdise.cz si můžete výpočet provést samy a ukáží se Vám i rizikové faktory.

http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-poceti

Výpočet plodných dní.

(Eva Švecová, 21. 11. 2010 10:50)

Dobrý den,
vlastním astrologický program, kde lze spočítat plodné dny Jonášovou metodou. Pokud někdo máte zájem, ráda Vám výpočty pošlu zdarma, zabere to chvilku času. Program ale neuvádí rizikový faktor. Datum, hodinu a místo narození pište na adresu: eva.svecova@centrum.cz.

to Hanka

(paula, 18. 11. 2010 18:33)

Hani,
při synovi jsme se snažilkovali dva a jeden den před červeným dnem a vyšlo to na druhý termín s dobrou životaschopností.A vyšlo i pohlaví a teď u druhěho děťátka je větší pravděpodobnost, že to bude holka (98%), protože jsem zůstala těhotná v termínu, kde pod chlapcem byla holka...a je pravda, že teď mám termin pro kluka s DZ.
Tak to asi předce nechám na květen, kde mám napsanou holku a snad to vyjde.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »