Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekTéměř všude, kde jsou popisované první známky těhotenství, jaksi nepočítají s faktem, že by ženu, aktivně Obrazekse snažící o dítě, spíše zajímaly ÚPLNĚ PRVNÍ známky. Zkrátka ještě předtím než má přijít menstruace nebo vyjde pozitivní těhotenký test. Následující příznaky těhotenství jsem posbírala na různých tuzemských i zahraničních diskuzních fórech. Ve všech případech se jednalo o osobní zkušenosti. Jsou to příznaky, které u dotyčných žen nastaly ještě PŘED datem očekávané menstruace. Někdy začaly už po ovulaci, někdy až před menstruací. Většina žen se až překvapivě shodla na tomto:

 • bolestivá/nateklá/zvětšená prsa, bolest nebo mravenčení v bradavkách často už krátce po ovulaci
 • velká únava a spavost                                                          Obrazek
 • náladovost, plačtivost
 • hustý a hojný výtok
 • neustálý hlad
 • změna chutí
 • lehká nevolnost, občas silný pocit na zvracení
 • bolest svalů, kloubů, celého těla
 • pocit na omdlení, závratě, motání hlavy
 • zvýšená teplota
 • divná chuť v ústech (nikoliv vždy kovová)
 • citlivější čich, náhlá nesnášenlivost některých vůní a pachů
 • špinění nebo lehké krvácení nepodobné menstruaci
 • bolesti a tlaky v břiše jako před menstruací
 • křeče a píchání v břiše, spíše jednorázové
 • bazální teplota neklesá
 • lesklé oči s rozšířenými zorničkami
 • bolesti hlavy
 • zácpa

Pokud bych měla tomuto seznamu dát nějaký závěr, byl by asi takový - naprostá většina uváděných příznaků se podobá premenstruačnímu syndromu. Hodně žen nemělo příznaky žádné, nebo jim alespoň nevěnovaly pozornost. Bez zajímavosti nezůstává ani to, že pozoruhodné množství žen otěhotnělo poté, kdy se na otěhotnění přestaly soustředit a počítat dny. Časné těhotenské potíže pak často připsaly chřipce.Z toho vyplývá, jak důležitou roli hraje psychika..Obrazek

Existuje jen málo metod, jak si téměř s jistotou potvrdit těhotenství - zkouška z moče, krve a gynekologické vyšetření hmatem a ultrazvukem. Zárodek je viditelný na ultrazvuku až od 5.týdne těhotenství (tzn. zhruba týden po očekávané menstruaci), dříve tedy nemá moc cenu prohlídku u doktora absolvovat. Krevní testy jsou velmi spolehlivé a dokáží určit těhotenství v nejrannějším stadiu. Může je ovšem provést opět jenom gynekolog. Pro nás nejzajímavější a nejjednodušší metodou zůstavají těhotenské testy. Jak fungují? Když se oplodněné vajíčko zahnízdí v děloze, začnou buňky, které tvoří budoucí základ placenty, vylučovat do krve a moče hormon, který se jmenuje HCG (lidský choriový Obrazekgonadotropin).Těhotenské testy jsou založeny na bázi detekce tohoto hormonu v moči. Pokud test ukáže jasně zřetelné dvě čárky, je téměř stoprocentní jistota, že jste těhotné. Kdy testovat? Jak už bylo řečeno, hormon se začíná močí vyplavovat až v době, kdy je už vajíčko zahnízděno v děloze. Doba zahnízdění bývá u jednotlivých žen různá, většinou nastává kolem data očekávané menstruace. Do té doby nemá cenu si test dělat a už vůbec ne několik dní po souloži. Když se podíváte na tuto tabulku a uvědomíte si, že nejcitlivější testy jsou schopny zachytit HCG v koncentraci od 10mIU/ml, většina z nich pak od 20 mIU/ml, okamžitě pochopíte, proč nemá cenu testovat tak brzy a proč i negativní těhotenský test může být už třeba druhý den pozitivní. Pro zajímavost - krevní test dokáže detekovat HCG už od 2mIU/ml

Od početí

Od PM

(mIU/ml)

7 dní (1. týden)

3 týdny

0 - 5

14 dní

28 dní (4 týdny)

3 - 426

21 dní

35 dní (5 týdnů)

18 - 7,340

28 dní

42 dní (6t)

1080 - 56,500

35 - 42 dní

49 - 56 dní (7-8t)

7,650 - 229,000

43 - 64 dní

57 - 78 dní (8-11t)

25,700 - 288,000

57 - 78 dní

79 - 100 dní (11-15t)

13,300 - 253,000

17 - 24 týdny

Druhý trimester

4060 - 65,400

Od 25 týdne

Třetí trimester

3640 - 117,000

V dnešní době je možnost koupit v lékárnách nespočet druhů testů. Začínají už od 20 korun a nejdražší stojí kolem 200 Kč. Liší se tedy vzhledem, výrobcem, cenou. Pro vás by však měla být důležitější citlivost, dražší test automaticky neznamená citlivější, takže se především dívejte na údaj, od jakého množství mIU/ml je schopen určit HCG v moči (standart bývá 20, některé testy však až od 50, informaci máte na krabičce nebo se zeptejte lékarnice ) Jednu výhodu ale dražším testům upřít nelze - narozdíl od laciných proužků ukáží buď zřetelně jednu čárku nebo dvě. Proužky jsou nechvalně pověstné tím, že se často objevuje náznak druhé čárky, což není těhotenství, ale pod povrchem rozmazaná a rozpitá testovací barva.

Pokud nemáte možnost nebo chuť zajít do lékárny, testy si můžete objednat poštou třeba na této adrese www.levnetesty.cz. V naprosto neutrální obálce vám je během pár dnů doručí domů a navíc jsou levnější než v lékárně.

Obrazek

Jak je to s pozitivitou, pokud je jedna čárka slabší? Na samém počátku těhotenství to tak většinou bývá, čárka je výraznější, čím více narůstá HCG. Pokud objevíte druhou čárku ( a není to rozpitá testovací barva:-)), těhotné s největší pravděpodobností jste. A to dokonce i pokud se čárka objeví až po časovém limitu (testy uvádějí např. odečíst výsledek po 5 minutách, poté je neplatný). Navzdory tomuto upozornění valná většina žen s druhou čárkou po časovém limitu těhotná opravdu byla. Na závěr nezbývá než říct, že pokud chcete mít s druhým proužkem jistotu, tak si testů udělejte několik. Pokud test vyjde negativní a menstruace nepřichází, počkejte naopak s dalším testem den nebo dva (viz tabulka) a zatím se chovejte jako těhotná. Pokud test ukáže čárky dvě, následně se ale dostaví menstruace a na dalším testu už je jenom čárka jedna, z největší pravděpodobností jde o ranný potrat. Časným potratem končí velké procento těhotenství a ženy o tom ve většině případů ani neví.

Obrazek

Takto vypadá pozitivní těhotenský test. Čárka vpravo je tzv. kontrolní, naskočí vždycky a znamená, že test funguje a není poškozený. Čárka vlevo signalizuje přítomnost HCG v moči, tedy těhotenství. Může být více či méně výrazná.

Upozornění pro tazatele: toto jsou stránky pro ženy, které nemohou otěhotnět nebo těhotenství dopředu plánují. Z etických důvodů prosím, aby sem nepsaly ženy, které se bojí, že by mohly být těhotné. Z podobného důvodu většina rubrik není ani pro ženy, které už těhotné jsou - webovky jsou směřovány snažilkám, ne těhulkám - a stránek pro těhotné jsou stovky, leda byste se chtěly podělit s ostatními o vaše zkušenosti. Pokud máte pochybnosti o průběhu vašeho těhotenství, obraťte se především na svého lékaře. Pokud jste snažilky a máte dotazy týkající se něčeho jiného než prvních známek těhotenství, směřujte je prosím do rubriky tomu určené. Díky za pochopení.

NOVINKA !!! Je tu pro vás připravena zbrusu nová věc - stovka skutečných  příběhů žen, které svoje těhotenství zaznamenaly ještě před termínem menstruace a detailně popsaly změny od ovulace den za dnem. Jakým způsobem svoje těhotenství poznaly a co se dělo jiného, zvláštního s jejich tělem? Možná se každý měsíc nacházíte v situaci, kdy čekáte a doufáte,že menstruace nedorazí, zkoumáte každý příznak. Pro více info klikněte SEM

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Thank you very much for the invitation

(MixJab, 12. 7. 2020 23:39)

Thank you very much for the invitation :). Best wishes.
PS: How are you? I am from France :)

Dotaz

(Nikol, 9. 7. 2020 21:37)

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat, snažíme se s přítelem o miminko brala jsem antikoncepci vysadila jsem ji 10.6.2020 po třech dnech jsem dostala menstruaci, a náš první nechráněný sex byl 21.6.2020, po 14.dnech jsem začala mít natekle bradavky a na dotek citlivé, začala jsem mít takový hnusní výtok, často jsem taková unavená bolelo mě pod bříškem, a od téhle doby mívám takový chvilky že mi je na zvracení a jsem taková slába, tak mě to nedalo a zašla jsem ke svému gynekologovi tam mi můj gynekolog řekl že mám nateklou sliznici a že tam mám Gestační váček a že mám dojít za 14. dny . A že si mám udělat těhotenský test udělala jsem si ho a ukazuje mě to jednu čárku. Dnes jsem měla strašní bolestí pod bříškem a začala jsem špinit a tekla mě chvilku slabá krev. myslíte si že jsem těhotná?

Děkuji za odpověď
S pozdravem
Nikol Ditrichová

Zpoždění

(Vanda, 13. 2. 2009 8:13)

Zdravím všechny snažilky, vím že je to pořád dokola a takových dotazů už tu bylo spousty, ale přesto se chci zeptat a doufat, že mi někdo odpoví. Snažíme se už půl roku a nic. Menzes má po 24 (± 1den). Většinou už třeba špiním 1 nebo 2 dny předem, takže ani nemám čas na malou naději, že to tentokrát vyšlo. Jenže teď je to už 27 den od poslední menzes a nic. Dělala jsem si tes 23 a 25 den (ráno) a negativní. Začala jsem si i měřit teplotu a mám jí pořád 37(ale začala jsem měřím až ke konci cyklu, už po ovu). Jen o víkendu mi prudce 2 dny stoupla, protože jsem měla horečky. Od pondělka vč. dnes ráno ji mám opět 37. Už se bojím dělat test, protože tam ty dvě čárky stejně nebudou. Vím, že řešení je dojít si na krev a nebo si dělat po 2 dnech testy.... Ale chci se zeptat, jestli na to opoždění může mít vliv prodělaná chřipka a jestli, když teplota nestoupá, přesto můžu být těhotná. O víkendu budu dělat asi další test, ale už dopředu vím výsledek. Bolí mě prsa a každý den mám bolesti, jako kdybych to dostala. Ale prsa mě bolí pokaždé. Dělala jsem si test, který má citlivost (hodnotu) 25 a nevím, když můj cyklus je kratší než 28(24), jestli třeba není ještě brzo na test. Ach jo, ach jo, ach jo.

PRICINY BOLESTI PRSOU

(Redakce Erekce.cz, 26. 2. 2020 9:58)

Dobry den, na blogu jsme sepsali nejcastejsi priciny bolavych prsou u zen, ale i u muzu.. Mrknete na seznam https://www.erekce.cz/bolest-prsou/

Asi?

(Niki, 27. 1. 2020 18:02)

Ahoj, v sobotu sem mela plodny dny, z přítelem planujene mimi.
Od rána mě hrozne bolí podbřišek, Ale krvaceni naštěstí není. Mám si zajít radeji k doktorovi, nebo to je normální? Dolů moc

Can you help me translate

(rardFes, 2. 12. 2019 13:59)

i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

posso usare litaliano

(rardFes, 16. 11. 2019 14:10)

posso usare l'italiano or english

Ellnorp

(Ellkind, 5. 11. 2019 7:18)

hi guys i am new on web

(rardFes, 26. 10. 2019 17:46)

hi :) bross :)

Создаю копии сайтов от 500 рублей за лендинг

(Neoogaddy, 19. 10. 2019 8:42)

Здесь вы можете заказать копию любого сайта под ключ, недорого и качественно, при этом не тратя свое время на различные программы и фриланс-сервисы.

Клонированию подлежат сайты как на конструкторах, так и на движках:
- Tilda (Тильда)
- Wix (Викс)
- Joomla (Джумла)
- Wordpress (Вордпресс)
- Bitrix (Битрикс)
и т.д.
телефон 8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp
Копируются не только одностраничные сайты на подобии Landing Page, но и многостраничные. Создается полная копия сайта и настраиваются формы для отправки заявок и сообщений. Кроме того, подключается админка (админ панель), позволяющая редактировать код сайта, изменять текст, загружать изображения и документы.

Здесь вы получите весь комплекс услуг по копированию, разработке и продвижению сайта в Яндексе и Google.

Хотите узнать сколько стоит сделать копию сайта?
напишите нам
8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp

Nejsem si jistá jestli jsem těhotná

(Vladena, 26. 6. 2019 10:41)

Ahoj potřebuji poradit.
Jsem již jeden týden po ovulaci a měla jsem z manželem nechaneny sex
O mimčo se snažíme již delší dobu ale teď jsem hrozně přibrala na vaze
A nemám chuť k jídlu. Mám natekli prsa ale neboli me mám nafoukle brisko
Tak nevím coje semnou.

testy mam negativni doktorka rika tehotna jste

(petra honzova, 4. 4. 2019 1:45)

vsechny testy mam negativni ale doktorka mi rika tehotna jste

Lecba

(Anežka, 19. 9. 2018 10:56)

Dobrý den.. pisi sem protoze je to nejspise jedine aktivní
Jsem těhotná a nachladila jsem se...
Tedy nemohu pouzivat klasicka leciva
kamaradka mi doporucila toto https://drkh.cz/produkty/
Jejich produkty
Neznáte to náhodou někdo? Nemáte s tim zkušesnot?
Děkuji

Re: Lecba

(Petra, 12. 3. 2019 21:56)

V tehotenstvi bych volila homeopatii. Nem vedlejsi ucinky ani na maminku ani detatko

VEČERNI NEVOLNOSTV 9 DNU

(JANA, 8. 12. 2018 21:30)

Ahojky chcise zetat může mě bít špatně po 9 dnu o početi ? ale jen večer přes den to jde ale večer ale ěhotenský test jen jedná čárka

Jsem těhotná ?

(Kristýna , 4. 12. 2018 18:43)

Ahoj holky chtěla bych se zeptat ? S přítelem se snažíme o miminko mívám slabslabou druhou čárku najednou jsem dostala menstruaci bylo mě pořád blbě tak jsem si zkusila test a byla tam už viditelná silná čárka od té doby mám jen slabou která nejde vidět nevím co mám dělat jít na gyndu ,nebo do laboratoře zjistit HCG ?

svědectví o tom, jak jsem vyléčil můj fibroid,,

(Anna, 6. 11. 2018 1:23)

Děkuji Dr.Ogunze
Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

a on může vyléčit následující nemoci

{1} HIV a AIDS
{2} Diabetes
{3} epilepsie
{4} Rakovina krve
{5} HPV
{6} ALS
{7} Hepatitida
{8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
{9} herpes virus
{10} striže
{11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
{12} slabá erekce
a mnohem víc

svědectví o tom, jak jsem vyléčil můj fibroid

(Anna, 6. 11. 2018 1:19)

Děkuji Dr.Ogunze
Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

a on může vyléčit následující nemoci

{1} HIV a AIDS
{2} Diabetes
{3} epilepsie
{4} Rakovina krve
{5} HPV
{6} ALS
{7} Hepatitida
{8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
{9} herpes virus
{10} striže
{11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
{12} slabá erekce
a mnohem víc

Těhotenství

(Kristýna, 29. 10. 2018 3:17)

Dobrý den, s přítelem se snažíme o miminko, pohl.styk jsme měli přímo v den ovulace, 3 dny po ovulaci jsem měla křeče v pravém podbřišku a 4 den mě začali bolet bradavky které bolí až do teď, v noci když si jdu lehnout litam pořád na malou, vždycky zalehnu a za chvíli zase vstanu, také asi 3 dny trpím nespavostí, jdu si lehnout ve 22:00 a nespim ani ve 3 hodiny ráno. Myslíte že by to mohl být příznak těhotenství? TT plánuji udělat až přijde MS měla by přijít přesně zza týden. Děkuji za odpověď.

Dotaz

(Renata, 25. 9. 2008 11:05)

odpovídá tady někdo někdy vůbec??


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123

následující »